Jdi na obsah Jdi na menu
 

Pan Karel Gajdoš fotil Mionší před 40 lety

10. 4. 2014

prales-1974-10.jpgVážení přátelé,

Několika fotografiemi bych se chtěl s Vámi podělit o zážitky při fotografování přírodního klenotu našich Slezských Beskyd, a to pralesa Mionší. Jelikož fotografování bylo mým velkým koníčkem, došlo i na prales Mionší. Tyto fotografie vznikaly v roce 1974, tedy před 40 lety. Byla to doba, kdy ještě na Velké Polaně byly zbytky torza povalené jedle a pralesem Mionší vedla naučná stezka právě až na Velkou Polanu.
Za přísnějších podmínek se tak dal prales projít, prohlédnout a fotografovat. Bylo tak možné vidět nejkrásnější partie pralesa a pokochat se tou krásou. Ale i tak jsem vděčný za znovuotevření naučné stezky Mionší, i když jen ve velmi omezeném rozsahu.

Přejme si, aby prales Mionší zůstal nejen pro nás, ale i pro budoucí generace, můžeme být na něj opravdu pyšní !

Karel Gajdoš

Zajímavý příběh se odehrál před časem v Hospůdce Doma, kdy věčný turista pan Gajdoš zabrousil na pivo a dal se do řeči s majitelem hospůdky Vlastíkem Kaniokem. Debata zavála do focení a do pralesa Mionší. Pan Gajdoš již svůj foťák pověsil na hřebík, ale slíbil, že jednou fotky přinese. A stalo se tak v neděli 6.dubna 2014 – a já jsem byl úplnou náhodou při tom. A tak vzniknul náš další příběh…

Na 40 let staré fotky se podívejte zde.

Zpět na hlavní stránku

 

Náhledy fotografií ze složky Historie